به نام خدا

منطقه تفریحی افوس بوئین استان اصفهانلطفا تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری داده شودهمراه با سی دی تمرین های متعدددر کوتاه ترین زمان نمونه ای ازکلاس های آموزشیمجموعه کتاب های آموزشی ArcGIS 10.2فیلم های آموزشی فارسی مجانی را ازصفحه اصلی دریافت کنید.پایتون ساده است ، انرا یاد بگیرید.آموزش تجزیه وتحلیل های مکانی دوره های آموزشی  آموزش مجازی ArcGIS 10.
صفحه اصلی

کتاب راهنمای کامل استفاده از بسته نرم افزاری ArcGIS 10.2 رومیزی پیشرفته جلد اول همراه با تمرین ولوح فشرده چاپ ومنتشر شد. این کتاب کامل ترین مرجع آموزش ArcGIS 10.2 همراه با تغییرات وتازه های آن ، فرهنگ لغت های تخصصی وضروری سامانه اطلاعات جغرافیایی ، همراه با لوح فشرده که شامل فیلم های آموزشی ، اسلاید وتمرین های آموزشی است. برای خرید کتاب به برگ سبد خرید بروید وفرم مربوطه رابا دقت تنظیم وارسال کنید، تا کتاب به آدرس شما پس از هماهنگی ارسال گردد. ضمنا در صورت نیاز به آموزش با همراه اینجانب ویا دفتر تماس گرفته تا هماهنگی لازم بعمل آید.


عکس جلد اول

پیشگفتار

این کتاب مجموعه کاملی از مدارک آموزشی بسته نرم افزاری ArcGIS 10.2  است که در سال 2014 توسط شرکت ESRI منتشر شده است. در این کتاب سعی شده که مطالب کاربردی و تا حد امکان ساده وقابل استفاده برای طیف گسترده ای از کاربران در رشته های مختلف تحصیلی وکاری باشد. مطالب کتاب از نگارش های قبلی نرم افزار که توسط اینجانب تهیه شده، رونویسی و کپی برداری نشده، بلکه از ابتدا وبا یک کار فشرده وپیگیر وطی حدود یکسال کار مداوم وشبانه روزی  تدوین و تهیه شده است.

از ویژگی­های بارز این کتاب می­توان به موضوعات مختلفی از جمله، تنوع مطالب، داشتن فرهنگ لغات ضروری، یکجا بودن مطالب آموزشی در یک کتاب، موضوعات جدید وکاربردی که قبلاً در هیچ کتابی ارائه نشده و برای اولین بار به زبان فارسی تدوین گردیده مانند تمرین­های بازنمایی و همچنین آموزش سامانه اطلاعات جغرافیایی با استفاده از نرم افزار را اشاره کرد.

به لحاظ گستردگی مطالب وحجم زیاد آن، مطالب کتاب در سه جلد  جداگانه همراه با تمرین تدوین شده است. در جلد اول کتاب در خصوص تهیه نقشه، نقشه کشی وسایر موضوعات مرتبط با آن مطالب در سه فصل مختلف دسته بندی شده اند.در فصل اول سامانه اطلاعات جغرافیایی توضیح داده می­شود. در فصل دوم، بسته نرم افزاری ArcGIS 10.2 بطور کامل ارائه می­شود و در فصل سوم، نرم افزار ArcGIS 10.2 آموزش داده می­شود. جلد  دوم مربوط به ویرایش نقشه­هاست و خود از چندین فصل تشکیل شده است. در جلد  سوم، پردازش اطلاعات جغرافیایی به ساده­ترین شکل دسته بندی و در فصول مختلف ارائه می­شود.

چون هدف کتاب، تهیه مجموعه کاملی از منابع آموزشی GIS با استفاده از نرم افزار تخصصی و کاربردی ArcGIS 10.2  بود، لذا یک DVD کامل به همراه این کتاب می­باشد که شامل رسانه­های مختلف و از جمله، فایل تمرین­ها، فیلم­های آموزشی مرتبط به زبان اصلی، اسلایدهای آموزشی و نرم افزارهای کمکی می­باشد. متأسفانه بعلت حجم زیاد فایل­های نرم افزار ArcGIS 10.2 امکان همراه گذاشتن آن با کتاب میسر نشد و لذا کاربران گرامی می­توانند آن را از دفاتر فنی و یا با مراجعه به آدرس­های ذکر شده در پایان کتاب تهیه، نصب و راه اندازی نمایند. برای ارتباط با اینجانب و دسترسی به سایر منابع به سایت شخصی به نشانی WWW.GISONE.IR مراجعه نمائید. مطالب کتاب طوری تهیه شده که برای کلیه رشته­های مربوط به علوم زمین و پزشکی و از جمله کشاورزی، منابع طبیعی، آموزش، آبخیزداری و منابع آب­های سطحی و عمقی، شهرسازی و معماری، جغرافیا،  راه و ترابری، مسکن و شهرسازی، ثبت اسناد و املاک، شهرداری­ها، نیروهای نظامی و انتظامی، نقشه کشی و نقشه برداری و محیط زیست طبیعی و انسانی مفید و مؤثر باشد.

                                                                                       

محمد میر محمد صادقی

بهمن ماه سال 1392

ارسال پیامک بلک لیست