به نام خدا

منطقه تفریحی افوس بوئین استان اصفهانلطفا تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری داده شودهمراه با سی دی تمرین های متعدددر کوتاه ترین زمان نمونه ای ازکلاس های آموزشیمجموعه کتاب های آموزشی ArcGIS 10.2فیلم های آموزشی فارسی مجانی را ازصفحه اصلی دریافت کنید.پایتون ساده است ، انرا یاد بگیرید.آموزش تجزیه وتحلیل های مکانی دوره های آموزشی  آموزش مجازی ArcGIS 10.
صفحه اصلی

جلد دوم کتاب راهنمای کامل استفاده از بسته نرم افزاری ArcGIS 10.2 رومیزی پیشرفته چاپ ومنتشر شد. در این کتاب روش های تهیه لایه اطلاعاتی وویرایش آنها در GIS همراه با Spatial Adjustment همرا ه با تمرین آموزش داده میشود. برای خرید کتاب به برگ سبد خرید بروید وفرم مربوطه رابا دقت تنظیم وارسال کنید، تا کتاب به آدرس شما پس از هماهنگی ارسال گردد.


عکس جاد چاپ دوم


پیشگفتار

این کتاب مجموعه کاملی درباره ویرایش اطلاعات مکانی و توصیفی در سامانه اطلاعات جغرافیایی و کار با نقشه­ها است و دقیقاً از لحاظ سازماندهی سرفصل­ها در ادامه مطالب جلد اول می­باشد. البته بدیهی است که خود کتاب مستقلی است.

ویرایش اطلاعات در سامانه اطلاعات جغرافیایی بسیار با اهمیت بوده، زیرا که اطلاعات مکانی و توصیفی که نرم افزارهای نقشه کشی مانند CAD و یا نرم افزارهای اداری مانند Excel وارد ArcGIS می­شوند با داده­های سازمانی نرم افزار ArcGIS هماهنگی کامل نداشته و لذا باید آنها را ویرایش نمود. همچنین در بسیاری از مواقع لازم است که لایه­های اطلاعاتی در خود نرم افزار ArcGIS تهیه شوند که نیاز به تهیه و تکمیل اطلاعات دارند. به همین لحاظ این جلد از کتاب به مبحث ویرایش اختصاص داده شده است. در این خصوص مطالب پراکنده و اندکی در کتاب­های مختلف تاکنون چاپ و منتشر شده که عمدتاً کلی گوئی، ولی در این کتاب من وارد جزئیات شده و موضوعات بطور تخصصی آموزش داده می­شود. لازم به توضیح است که ابزارها و دستورات مربوط به ویرایش اطلاعات در ArcGIS  متعدد است و هر کدام قسمتی از وظایف را بعهده می­گیرند.

این کتاب در رابطه با ویرایش اطلاعات در GIS است که در چهار فصل سازماندهی شده است. در فصل اول، اصول ویرایش آموزش داده می­شود. در فصل دوم، روش­های تهیه لایه­های اطلاعاتی جدید مورد بحث قرار می­گیرد. در فصل سوم، در مورد ویرایش عوارض موجود بحث می­شود. در فصل چهارم، ابزار Spatial Adjustment آموزش داده می­شود.

مطالب کتاب به طریقی تهیه و سازماندهی شده که قابل استفاده عملیاتی برای کارشناسان و متخصصان باشد و تا حد امکان از کلی گوئی پرهیز شده است. ضمناً همراه کتاب یک عدد لوح فشرده است که علاوه بر تمرین­های سازمانی، دارای فیلم و داده­ هایی جهت تمرین می­باشد.

محمد میر محمد صادقی

تابستان 1393


ارسال پیامک بلک لیست